2014-11-23, 13:54

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gry na pegazusaPrzeczytany 7653 razy

Offline sebinho

• Użytkownicy
  • Posty253
  • Propsy24
  • Profesjabrak

0 Pokaż propsujących
Jak nazwa wskazuje piszmy tutaj o grach na pegazusa.

Dzisiaj z łezką w oku wspominam czasy, gdy spędzałem cały dzień przed TV grając w Mario, Big Nose, Contre... Mimo, że istnieją emulatory, to nic nie zastąpi grania na padzie, bez możliwości zapisu...

Jakie są wasze ulubione gry? Gra ktoś jeszcze na pegazusie?

Offline Żadna Głupia Spółgłoska

• Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
  • Posty2449
  • Propsy2956
  • ProfesjaGracz

0 Pokaż propsujących
Ostatnio u Izdeba graliśmy (nie na Pegazusie, przez emulator) w te motory, jak to się nazywało? Superbike?
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Offline sebinho

• Użytkownicy
  • Posty253
  • Propsy24
  • Profesjabrak

0 Pokaż propsujących
Cytat: Kyroman link=topic=518.msg2941#msg2941 date=Feb 3 2008, 22:35\'
Ostatnio u Izdeba graliśmy (nie na Pegazusie, przez emulator) w te motory, jak to się nazywało? Superbike?

Silnik się w nich przegrzewał i skakało się po jakichś rampach? Jeżeli tak to to :P

Offline Vierzba

• Użytkownicy
  • Seba
  • Posty593
  • Propsy1332
  • Profesjabrak

0 Pokaż propsujących
Oj, jak ja kiedyś na tym pocinałem... Teraz stoi w szafce u babki, czeka na nowy zasilacz, wszystkie stare się spaliły a lutownicy nie mam. To jest zresztą w pegazusach najlepsze, żeby je naprawić nie trzeba wozić do serwisów na gwarancji, niekiedy starczy śrubokręt i kropelka i joystick jak nowy. Zresztą, ja nie wiem po co ściągać emulatory, skoro można pójść na bazar i nabyć takie coś za 20-30 zyli, kardridż za piątaka i jedziemy :P  Ja najcieplej wspominam takie hity jak:
-Super Mario Bros, przyznam się przeszedłem całą tylko raz :D
-Contra, pamiętam jak kumpel przychodził ze mną po budzie i żeśmy dziażyli po kilka godzin. Rzadko która dzisiejsza gra ma tyle grywalności co to.
-Adventure Island. Kojarzy ktoś to? Taka platformówka pokroju Mario w której chodziliśmy jaskiniowcem ubranym w przepaskę z liści i czapkę z daszkiem ;] . Rzucało się kośćmi, toporkami i tym podobnym w ślimaki, pająki... Kurde, przez was chyba specjalnie pojadę na bazar i kupię nowy zasilacz żeby specjalnie w to drajstwo pograć. Wyszły cztery części tego hitu, ale żadnego nie przeszłem :P
« Ostatnia zmiana: 2008-02-03, 22:49 wysłany przez: Vierzba »

• Użytkownicy
  • Posty2449
  • Propsy2956
  • ProfesjaGracz

0 Pokaż propsujących
Adventure Island (lub Islander, było kilka nazw) świetna gra. Grałem w dwie wersje chyba.
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Offline sebinho

• Użytkownicy
  • Posty253
  • Propsy24
  • Profesjabrak

0 Pokaż propsujących
Cytat: Vierzba link=topic=518.msg2945#msg2945 date=Feb 3 2008, 22:48\'
-Adventure Island. Kojarzy ktoś to? Taka platformówka pokroju Mario w której chodziliśmy jaskiniowcem ubranym w przepaskę z liści i czapkę z daszkiem ;] . Rzucało się kośćmi, toporkami i tym podobnym w ślimaki, pająki... Kurde, przez was chyba specjalnie pojadę na bazar i kupię nowy zasilacz żeby specjalnie w to drajstwo pograć. Wyszły cztery części tego hitu, ale żadnego nie przeszłem :P

Kojarze, kojarze :P  Przez te wspomnienia naszła mnie ochota żeby sobie pegazusa kupić :D  Contre można było kilkadziesiąt razy przechodzić i się nie nudziła... Grał ktoś w Ninja Gaiden ?

Offline Dreamerion

• RaveN Studio
  • too old too cold
  • Posty470
  • Propsy733
  • ProfesjaKompozytor

0 Pokaż propsujących
Goal 3 wymiata, to była chyba najbardziej grywalna gra na Pegazusa :P

Offline Zdunek

• Administrator
  • Ken'Udz mistrz stali i runy
  • Posty672
  • Propsy106
0 Pokaż propsujących
nie, no goal 3 wymiatał :P  pamiętam jeszczę inną grę z tymi samymi kolesiami, była to olimpiada

Po co utrudniać coś co jest proste?

Agencja Interaktywna - CreaWeb.

Offline DzikiBen

• Użytkownicy
  • Smutny Chłopak
  • Posty623
  • Propsy470
  • Profesjabrak

0 Pokaż propsujących
Cytat: sebinho link=topic=518.msg2947#msg2947 date=Feb 3 2008, 23:01\'
Ninja Gaiden ?

Czy w tej grze nie chodziło się przypadkiem niebieskim ninją biegając, skacząc i zabijając wrogów ;]  ??

Co do samego pegasusa to pamiętam jak na targ rzem łaził i wymieniał już kardzridze ,którymi się przegrałem. Pamiętam takie tytuły jak Duble dragon, super mario, adventure island, teenage mutant ninja turtles, Contra czy nawet unikatowy King- Kong na przełomie jeszcze lat 80#msgote author=sebinho link=topic=518.msg2947#msg2947 date=Feb 3 2008, 23:01\']Ninja Gaiden ?[/quote]

Czy w tej grze nie chodziło się przypadkiem niebieskim ninją biegając, skacząc i zabijając wrogów ;]  ??

Co do samego pegasusa to pamiętam jak na targ rzem łaził i wymieniał już kardzridze ,którymi się przegrałem. Pamiętam takie tytuły jak Duble dragon, super mario, adventure island, teenage mutant ninja turtles, Contra czy nawet unikatowy King- Kong na przełomie jeszcze lat 80tych :P  Grywalność poszczególnych pegasusowych gier jest niekiedy większa od tytułów wychodzących dzisiejszymi czasy i moim zdaniem nawet i tymczasowo warto choćby na pół godziny zasiąść do "konsoli" przynajmniej żeby dostarczyć sobie trochę ubawu. :D
« Ostatnia zmiana: 2008-02-04, 03:00 wysłany przez: dzikiben4 »

Offline Tyfus

• Użytkownicy
  • Posty124
  • Propsy8
0 Pokaż propsujących
ja pamiętam lubiałem grać w spider man albo w monkey (coś tam) nie pamiętam nazwy ale to było coś o małpach lubiałem grać jeszcze w olimpiady :P
WiToJcIe!!! xDD

Offline Tomek

• Użytkownicy
  • Kapitan Rob
  • Posty2197
  • Propsy1960
  • ProfesjaNierób

0 Pokaż propsujących
Kutwa, stare dobre czasy :P . Mimo amigi leżącej na strychu wolałem na pegazie ciorać :D . W co? W jedną z cześci contry (inne były wykonane beznadziejnie), krola lwa, tanki na dwie osoby i jeszcze w jakąś gre, gdzie biegło sie pingwinem. Znacie może tytuł?

Tyfusie (xD), Spider też taki zły nie był ;]
« Ostatnia zmiana: 2008-02-04, 06:45 wysłany przez: Tak Fuck »

Offline Smok

• Użytkownicy
  • Posty5
  • Propsy0
0 Pokaż propsujących
Cytat: Tak Fuck link=topic=518.msg2960#msg2960 date=Feb 4 2008, 06:44\'
[...]i jeszcze w jakąś gre, gdzie biegło sie pingwinem. Znacie może tytuł?
Nazwy nie pamiętam, ale ile ja na niej nerwów straciłem... :P

Wstyd sie przyznać, ale nigdy nie udało mi sie Mario przejść :P

Contra mmm, miodzio ;)  Grałem też z kumplami w coś podobnego, zasady te same, ale mozna bylo wybierac spośród 4 bohaterów, każdy z inna bronią. Do tej pory nie moge jej znaleść...

Było też kilka takich które miałem wgrane w pamięć pegazusa, jakieś platformówki, logiczne, ale chyba najfajniejsze były tetris i tanki na 2 osoby.

Panic Restaurant, Chip #msgote author=Tak Fuck link=topic=518.msg2960#msg2960 date=Feb 4 2008, 06:44\'][...]i jeszcze w jakąś gre, gdzie biegło sie pingwinem. Znacie może tytuł?[/quote]

Contra mmm, miodzio ;)  Grałem też z kumplami w coś podobnego, zasady te same, ale mozna bylo wybierac spośród 4 bohaterów, każdy z inna bronią. Do tej pory nie moge jej znaleść...

Było też kilka takich które miałem wgrane w pamięć pegazusa, jakieś platformówki, logiczne, ale chyba najfajniejsze były tetris i tanki na 2 osoby.

Panic Restaurant, Chip n Dale Rescue Rangers 1 & 2, Tiny Toon Adventures - bardzo fajne platformówki :D

Balloon Fight - napieprzaliśmy sie z bratem długie godziny ;]

Duck Hunt - heee heee (zawsze chciałem zastrzelić psa za to, że sie ze mnie śmiał xD ), były jeszcze jakieś inne (dziki zachód np.), ale ta najbardziej zapadła mi w pamieć.

Excitebike - te motorki o których wspominał możliwe, że Kyroman a na pewno: sebinho

Pamięta ktoś jak sie nazywał emulator NES-a z funkcja multiplayer#msgote author=Tak Fuck link=topic=518.msg2960#msg2960 date=Feb 4 2008, 06:44\'][...]i jeszcze w jakąś gre, gdzie biegło sie pingwinem. Znacie może tytuł?[/quote]

Panic Restaurant, Chip a?

Offline Gother

• Użytkownicy
  • Nieskromny Mistrz Gothica
  • Posty370
  • Propsy122
  • Profesjabrak

0 Pokaż propsujących
Najlepsze, najbardziej rozbudowane to Mutant Ninja Turtles 3, Big Nose (Adventure przy tym wysiada), Contra. Spider man też był fajny. Ktoś pokonał tego dzwońca ze szklaną kulą zamiast głowy?

Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta.

Offline Xardas348

• Użytkownicy
  • Posty61
  • Propsy5
0 Pokaż propsujących
Ja mam na kompie trochę tego i specjalnie dla was wrzuciłem na serwa:
http://up-file.com/download/b856bd33581/Vi...es067e.rar.html

EDIT: Maiałem tego ok 50 MB ale nie mogę znaleźć w kompie jutro jak znajde podrzuce wam link z ok. 200 grami
« Ostatnia zmiana: 2008-02-04, 12:23 wysłany przez: Xardas348 »

• Użytkownicy
  • Posty2449
  • Propsy2956
  • ProfesjaGracz

0 Pokaż propsujących
Na jakiej zasadzie działało strzelanie w kaczki? :D  Nigdy tego nie rozumiałem :D
Tiny Toon, Chip 'n Dale, Tanki, Contra, Pingwin - grałem oczywiście :D  Jeszcze w hokeja (zajebisty był) i takie szachy, że jak się zaatakowało jakąś figurę to trzeba było stoczyć z nią walkę jak w Heroesach :D
Mark Twain

Offline Tomek

• Użytkownicy
  • Kapitan Rob
  • Posty2197
  • Propsy1960
  • ProfesjaNierób

0 Pokaż propsujących
Cytat: Kyroman link=topic=518.msg2994#msg2994 date=Feb 4 2008, 12:43\'
Na jakiej zasadzie działało strzelanie w kaczki? :D  Nigdy tego nie rozumiałem :D
Celowałeś pistoletem w kaczke i naciskałeś spust xD
Nigdy nie chybiałem xD

Offline Zkirtaem

• Moderator
  • Mięso
  • Posty1972
  • Propsy1413
  • ProfesjaGracz

0 Pokaż propsujących
Cytat: sebinho link=topic=518.msg2943#msg2943 date=Feb 3 2008, 22:39\'
Silnik się w nich przegrzewał i skakało się po jakichś rampach? Jeżeli tak to to :D
Nie, to się nazywało ExciteBike :D
http://66.232.99.210/images/excitebike-big.jpg
Coś takiego (mniej więcej, bo to konwersja flash)?
W co ja grałem. Na pewno Contra, Chip&Dale, Final Fantasty, ExciteBike, ... Za długo się wymieniałoby. O kultowym Mario chyba nawet nie trzeba pisać.

PS. W tych kaczkach nie dało się chyba chybić :D  To było tak zrobione, że jeśli jakikolwiek sygnał z IRDY się wyłapie, to już trafiłeś :P
Oj, Smok mnie uprzedził (ExciteBike) Sorki, nie zauważyłem :D
« Ostatnia zmiana: 2008-02-04, 13:26 wysłany przez: mEatrikZ »

Offline Retsked

• Użytkownicy
  • Jam jest 444
  • Posty1540
  • Propsy19
0 Pokaż propsujących
Track 'n' Field (co tydzień nowy joystick był :D ), Franko, Contra i Settlers 1 (chyba to było na pegazusa). Ja ogólnie pegazusa mało pamiętam. Bardziej pamiętam Amigę. Pamiętam jak mój brat grał w Warlords, próbował nacisnąć coś myszką, nie działało to tak się wkurzył, że jak jebnął w mychę, to do wyrzucenia była...

Edit1: O i jeszcze na pegazusa grałem w taką wyścigówkę F1, ale za cholerę sobie nazwy nie potrafię przypomnieć.
« Ostatnia zmiana: 2008-02-04, 13:52 wysłany przez: dekster17 »

Offline Tomek

• Użytkownicy
  • Kapitan Rob
  • Posty2197
  • Propsy1960
  • ProfesjaNierób

0 Pokaż propsujących
Cytat: mEatrikZ link=topic=518.msg2996#msg2996 date=Feb 4 2008, 13:19\'
Nie, to się nazywało ExciteBike :D
http://66.232.99.210/images/excitebike-big.jpg
O kutwa, musze znaleźć tego swojego Pegazuska i odpalić :D . Taka piekna gra...

PS. W tych kaczkach nie dało się chyba chybić :D  To było tak zrobione, że jeśli jakikolwiek sygnał z IRDY się wyłapie, to już trafiłeś :D

Nie wiem, ja na początku miałem spore problemy :P

Offline sebinho

• Użytkownicy
  • Posty253
  • Propsy24
  • Profesjabrak

0 Pokaż propsujących
Cytat: Gother link=topic=518.msg2986#msg2986 date=Feb 4 2008, 11:50\'
Najlepsze, najbardziej rozbudowane to Mutant Ninja Turtles 3, Big Nose (Adventure przy tym wysiada), Contra.
Zgadzam się w 100 % :D  Big Nose (obie części, z czego drugiej chyba nie przeszedłem) to moja ulubiona gra :D

Cytat: dzikiben4\'
Cytat: sebinho\'
Ninja Gaiden ?
Czy w tej grze nie chodziło się przypadkiem niebieskim ninją biegając, skacząc i zabijając wrogów :D  ??

Dokładnie tak :D  Ja pegazusa nie mam, bo siostra mi zepsuła. Chciałem ją wtedy zabić...
« Ostatnia zmiana: 2008-02-04, 14:56 wysłany przez: sebinho »